бр. 108, год. 11
 
 
08 Февруари 2010 г. сряда
 
 
 
 
   
   
 
 
ТЕЖКОТОВАРНИ АВТОМОБИЛИ
 
 
   
Printer
 
Mail
 
бр. 108, година 11
 
 
     
 

MAN Nutzfahrzeuge на Bauma 2010


Мартин Донков

     
Премиера на изложението ще направи новият MAN TGS-WW, който е разработен специално за нуждите на клиенти извън Европа. Той се явява наследник на TGA-WW, който благодарение на отличните си качества на и извън пътя успя да реализира множество продажби от 2003 г. до днес.
"От много години, MAN е синоним на компетентност в областта на транспорта в строителството. С нашите надеждни, здрав и икономични превозни средства и нашата цялостна гама от услуги, ние помагаме на нашите клиенти за ефикасна логистика в строителство", обяснява д-р Франк Хилер, директор на Маркетинг, продажби и услуги на MAN Nutzfahrzeuge. "Каним всички посетителите на Bauma 2010 на нашия щанд в зала B4 " допълни д-р Хилър.

Обхватът на строителните превозни средства MAN
В Мюнхен MAN ще представи пълна гама строителни машини от самосвали предназначени за работа в супер тежки условия, през бетон миксери и помпи до малки камиони предназначени за дистрибуция на материали. Високата производителност и ниски разходи за транспорт са характерни за моделните семейства TGL, TGM, TGS и TGX в строителството.
На щанда на MAN също ще може да се види серията CLA. Този модел е продукт на джойнт венчъра в Индия, MAN TRUCKS Private Limited, и е насочена към пазарите на Азия и Африка.

MAN TGL - клас Trucknology
На Bauma 2010 г. MAN TGL е представен в контекста на новото Trucknology поколение, показано за първи път на IAA 2008 г. в Хановер. Външно TGL е претърпял някои козметични промени по дизайна и аеродинамиката. Във вътрешността на кабината проектантите са се постарали да повишат ергономичноста и комфорта. Обновения товарен автомобил ще разчита на нови четири и шест-цилиндрови двигатели със система EGR (рециркулация на отработените газове) и впръскване на горивото чрез common rail. Мощността на агрегатите е между 110 кВт (150 к.с.) и 184 кВт (250 к.с.). В зависимост от изискванията на пазара, има двигатели с мощност във всеки клас, които отговарят на стандартите, определени от Евро 4, 5 или Евро EEV) - без да се използват добавки.
Малката серия на MAN показва колко голяма може да бъде, когато става дума за избор от наличните колесни формули, дължини на шасито, кабини и оборудване, които позволяват на TGL да са оптимално съобразени с най-разнообразни операции. Сред тях се отличава автоматична скоростна кутия MAN TipMatic, което прави TGL изключително икономични и удобни за шофиране, благодарение на автоматика се подобрява и пространството в кабината който предлага място за до седем души.

MAN TGM - 1001 възможности
MAN TGM покриващ сегмента от 12 до 18 тона бе представен преди IAA 2008. За строителните пазари, TGM се предлага и като три осна версия с бруто тегло от 26 тона. TGM се характеризира с голям полезен товар и отлична маневреност. В 13 и 18-тонни версии TGM се предлага и с постоянно задвижване на всички колела. Отличното сцепление и оф-роуд характеристики са плод на 70 годишния опит на MAN в областта на високо проходимите товарни автомобили. Блокажа на диференциала е електронно управляван, което предотвратява неправилна експлоатация и бързото му износване. На TGM 4x4 могат да бъдат монтирани четири различни варианта на кабината, като опция камионите могат да бъдат оборудвани с стоманени ролбари предотвратяващи повреди при трудните условия на работа на строителните площадки.
Системата Hill Holder също е налична в TGM 4x4. Тя се задейства пневматично на всичките четири колела, което позволява надеждно спиране при наклонени терени. За разлика от повечето подобни системи които действат само на задния мост, Hill Holder-а на TGM действа и на четирите колела.
Благодарение на мощните двигатели, които доставят между 184 кВт (250 к. с.) и 250 кВт (340 к. с.), TGM може да предложи сравнително добър разход на гориво.

MAN TGS - ефективна логистична конструкция за всеки вид операция
Представения преди три години пред широката публика модел MAN TGS успя за този период да се докаже като отличен автомобил за строителството. Камионът на годината 2008 година с маса над 18 тона може да бъде използван както като соло самосвал, така и като влекач на самосвални полуремаркета и много други приложения в сектора на строителството.
Двигателите на това моделно семейство са добре познатите MAN D20 и D26 с common rail и мощности в диапазона от 235 кВт (320 к. с.) и 397 кВт (540 к. с.). Агрегатът D28 отново с впръскване common rail предоставя мощност от 500 кВт (680 к. с. ) и се предлага с модела TGX. В зависимост от пазара, двигателите отговарят на Евро 4, Евро 5, или дори по-строгия EEV стандарт за отработените газове.
MAN TGS е пригоден за строителството благодарение на големия избор от колесни формули - 4x4, 6х6, 8x6 и 8х8, подходящи за всеки терен. За проходимостта на TGS допринасят и планетарените оси с по-голям пътен просвет, барабанните спирачки.
MAN TGS предлага голямо разнообразие от възможности за окачването от лист/лист (параболични или трапецовидни) през листово-въздушно окачване до изцяло пневматично. Въздушното окачване с електронен контрол ECAS гарантира, че управлението остава на високо ниво, независимо от натоварването. Едно от предимствата на MAN е специалното въздушно окачване на задната планетарна ос, налично за транспортни средства със средно висока конструкция и задвижване на всички колела. Модела е проектиран за максимално натоварване на ос до 13 тона, което е типично за листово-въздушното окачване.



MAN PriTarder - спиране с вода, безопасно и ефективно
Една от най-интересните новости, която ще може да се види на изложението от MAN е иновативната система PriTarder. Тя представлява уникална по рода си моторна спирачка действаща на коляновия вал, която в съчетание с моторната спирачка EVBec предоставя спирачна тяга от 600 кВт. Друго предимство на системата е собственото и тегло, което позволява до 64 кг. повече полезен товар и удвоява живота на накладките.
MAN PriTarder е интегрирана в MAN BrakeMatic - електронна система управлявана от джой стик на кормилната колонка.

MAN HydroDrive - изключително решение за увеличаване на сцеплението
MAN Nutzfahrzeuge е първият и единственият производител на камиони в света, който предлага интелигентни системи към класическото задвижване на всички колела. MAN HydroDrive е система предоставяща повече сцепление и безопасност при шофиране извън пътя и тежки строителни площадки, на склонове и хлъзгави пътища. Избираемото хидравлично задвижване на предните колела дава възможност за достатъчно мощност когато това се наложи. При спускане по наклон на машината с включен HydroDrive се задействат спирачките на предната ос за да се стабилизира машината. HydroDrive се задейства със завъртането на ротационен превключвател, без да е необходимо камионът да спира.
The Man HydroDrive ® тежи малко повече в сравнение с конвенционалните задни задвижващи оси, но и сто килограма по-малко от едно класическо задвижване на всички колела. Разход на гориво е по-висок, отколкото за задно задвижвано превозно средство. Проектирането височина остава непроменен, което означава: лесен достъп, ниска обща височина, нисък център на тежестта и по този начин оптимална стабилност на шофиране.


MAN TGS-WW - нов камион за най-трудните операции
На Bauma 2010 MAN Nutzfahrzeuge ще представи наследник на MAN TGA-WW - новия MAN TGS-WW предназначен за експлоатация при особено тежки условия. Окачването и компонентите на рамата са подсилени за да издържат на експлоатация на пътищата извън Европа. С общо тегло до 41 тона и три варианта на кабината - M, L или LX, TGS-WW обхваща целия спектър на транспортни задачи на пазари като Русия , Африка, Близкия и Далечен Изток. Двигателите задвижващи модела са с мощност в диапазона от 350 до 480 к. с. и отговарят на стандартите Евро 2 и Евро 3.

 


ОЩЕ В ТЕЖКОТОВАРНИ АВТОМОБИЛИ:



Volvo провежда екологични тестове
Мартин Донков



Царя е непобедим
Мартин Донков



Ново Iveco приключение - Overland 12

 
 
     
В БРОЯ
 
Януари 2010, година 10
 
 

  NDrive G800 концепция All in One
Емил Грозданов

 
 

  Време е за промени на пазара
Интервюто взе Мартин Донков

 
 

  История 109 години столичен градски транспорт
Георги Звезданов

 
 

  Scania ще доставя двигатели на Terex

 
 
АВТОТРАНСПОРТНА ТЕХНИКА

   
 
MAN Nutzfahrzeuge на Bauma 2010


   
 
Volvo провежда екологични тестове


   
 
Царя е непобедим


   
 
Ново Iveco приключение - Overland 12


   
 
Opel Movano и Renault Master Клонираните атакуват


   
 
Работливите „пчелички” на CAT


   
 
Изкуствен интелект


   
 
Schmitz Cargobull предлага светодиодна технология на своите клиенти

 
 
 
 
НОВИНИ   
 
ГАЗ с мисъл за природата

15 Февруари 2010 г.
 
 


Още

 
MAN ще произвежда БТР-и

15 Февруари 2010 г.
 
 


Още

 
Тежки времена за MAN

15 Февруари 2010 г.
 
 
 


Още

 
 
 
ТЕХНОЛОГИИ   
 
 
 
 
 
 
ДРУГИТЕ МЕДИИ   
 
 
FESTOOL FESTOOL ACEA - Европейска асоциация на автомобилните производители ACEA СЪЮЗЪТ НА ВНОСИТЕЛИТЕ НА АВТОМОБИЛИ В БЪЛГАРИЯ ААП
 
 
   
       
 
  © 2008. Всички права запазени. АТТ.
|
|
|
|
|
|
|